JAK GRAĆ

PORADNIK TTB

WSTĘP

Zakłady bukmacherskie to rodzaj zakładów losowych, w których należy przewidzieć wynik spotkania sportowego i przyjmowane są one przez osobę zwaną bukmacherem lub firmę bukmacherską. Tak wstępnie można wyczytać na wikipedii ale tak naprawdę zakłady bukmacherskie to po prostu czysta forma hazardu. Obstawiając mecze i stawiając czasami nawet niewielkie pieniądze można spełnić swoje większe lub mniejsze marzenia. Wszystko to wygląda pięknie gdy widzimy w internecie wygrane kupony i gdy słyszy się o wysokich rekordowych wygranych. Jak oglądamy mecze to zawsze mówimy sobie ‘’to było do przewidzenia że wygrają’’ więc tak naprawdę to banał wytypować zwycięzcę danego spotkania. Wszystko to wygląda zupełnie inaczej gdy zaczynamy obstawiać mecze inwestując nasze pieniądze w ‘’lepsze jutro’’. Emocje, adrenalina, złość, radość towarzyszą nam nieustannie. Również zwykłe spotkania na które wcześniej nie zwrócilibyśmy uwagi stają się atrakcyjne gdy tylko postawiliśmy je na swoim kuponie. Wszystko to jest niegroźne do momentu gdy jest to dla Nas forma zabawy, rozrywki i wszystko za rozsądnie niskie stawki, które nie wpływają na nasz budżet domowy​ .

Oczywiście od czasu do czasu coś zawsze wpadnie więc dodatkowo przydobrej zabawie jest ta chwila radości po wygranym kuponie. Natomiast, jak dobrze wiemy apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przy serii porażek zaczynają targać nami negatywne emocje i wtedy może pojawić się problem. Chęć odegrania się za wszelką cenę jak również zwiększanie stawek to szybki przepis na poważne kłopoty. Zakłady bukmacherskie potrafią uzależnić, dlatego osoby podatne na HAZARD nie powinny raczej zaczynać swojej przygody z bukmacherką. Chcemy opisać w kilku punktach najważniejsze rzeczy które powinieneś wiedzieć zaczynając swoją przygodę z Bukmacherką, nawet jeżeli grasz już od jakiegoś czasu, ale nie masz na swoim koncie większych sukcesów. Pomoże ci to zminimalizować ryzyko i jeżeli będziesz stosował się do naszych porad sam zauważysz różnicę w swoim obstawianiu.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Budżet

Zaczynamy od ustalenia swojego budżetu na grę. Przede wszystkim pieniądze, które przelejemy na konto bukmacherskie powinny być nadwyżką w budżecie domowym. Nie powinno się ustalać budżetu na koncie bukmacherskim za ostatnie pieniądze lub pożyczone od znajomego. Towarzyszy temu niepotrzebna presja i chęć szybkiego zarobku by jak najszybciej zwrócić pieniądze. BEZ PRESJI, BEZ ZŁYCH EMOCJI - Tak gramy. Muszą być to pieniądze które w przypadku ich utraty niczego nie zmieniają. Przelewamy tyle ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na ‘’inwestycje’’ w spotkania które będziemy obstawiać.

Wiedza

Oczywiście im więcej wiesz tym lepiej.​ Informacje o drużynach, kontuzjach, kartkach, pogodzie będą bardzo przydatne przy obstawianiu.​ Jest mnóstwo stron z wynikami na żywo jak również statystykami, więc zawsze warto takie informacje śledzić. Jeżeli interesujesz się piłką nożną staraj się śledzić wybrane ligi. Z czasem wykrystalizuje się kilka lig których będziesz czuł się pewnie i którym to poświęcisz swoje większe skupienie. Nie staraj się grać wszystkiego.

Co stawiać

Przede wszystkim wybieramy dyscyplinę, którą będziemy obstawiać. Jeżeli interesujemy się piłką nożną to skupiamy się tylko na tym. Dodatkowo obieramy kierunek co najczęściej będziemy obstawiać. Czy standardowe kto wygra mecz (1 X 2), ilość bramek w meczu (OVER/UNDER), rzuty rożne, a może czy obie drużyny strzelą bramkę (BTTS). Nigdy nie stawiamy sportu o którym nie mamy pojęcia, bo z góry wyrzucamy pieniądze w błoto. Jeżeli w danym dniu nie ma za dużo meczów i nie rzuca Ci się w oczy coś co można postawić ODPUŚĆ. Szukanie spotkań na siłę, bo trzeba coś postawić to również droga do bardzo szybkiego pozbycia się pieniędzy. Nie ma nic ciekawego w ofercie bukmacherskiej - NIE OBSTAWIAJ

Systemy

W tym przypadku zdecydowanie ‘’im mniej tym lepiej’’ czyli małymi krokami do przodu. Wiadomo że im więcej spotkań na kuponie tym mniejsza szansa na wygraną. Zdecydowanie bardziej preferujemy grać Double czyli dwa spotkania na jednym kuponie lub Single(jedno spotkanie) . Wygrane nie są spektakularne ale wpadają znacznie częściej. To pozwoli zdecydowanie szybciej zwiększyć budżet. W przypadku stawiania dwóch spotkań na kuponie dobrze gdy AKO (​ kurs ogólny kuponu​ ) wynosi ponad 3.00. Preferowany SYSTEM przez Nas to właśnie Double (BTTS).

Najczęściej popełniane błędy

  • Pewniaki - czegoś takiego po prostu nie ma, więc nie zakładaj z góry że TO na bank wchodzi.
  • Chęć odegrania się za wszelką cenę to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Po przegranej po prostu odpuść sobie i nie zaglądaj do oferty bukmacherskiej, bo prowadzi to tylko do utraty kolejnych pieniędzy. Jutro też jest dzień, a gdy emocje już opadną podejmiesz lepsze decyzje.
  • Układanie w głowie idealnego scenariusza: Oni muszą wygrać by się utrzymać - NIE MUSZĄ. Oni wygrali z nimi u siebie 6:0 teraz na bank odpuszczą - NIE ODPUSZCZĄ. Oni grają praktycznie rezerwami to przegrają - NIE PRZEGRAJĄ. Często sami sobie układamy taki scenariusz i ponosi nas fantazja przy obstawianiu, no bo przecież tak musi być. W większości przypadków tak nie jest i to że drużyna ma nóż na gardle o niczym nie świadczy, bo np miała go również w ostatnich meczach a mimo to przegrała. Bierz to pod uwagę...
  • Alkohol wiadomo... Zdecydowanie lepiej wypić PO obstawieniu kuponów by nie było sytuacji “Stawiam za 500zł oni na bank wygrają” i wiadomo jak to się kończy...
  • Zwiększanie stawek po przegranych. Bardzo szybko można roztrwonić to co zgromadziliśmy przez dłuższy czas...
  • Obstawianie na “chybił trafił” kierując się zasadą że niższy kurs jest łatwiejszy do trafienia. Najpierw wyszukujemy spotkania później sprawdzamy kursy, nie na odwrót.
  • Stawianie na dyscypliny o których nie mamy pojęcia.

Grać by nie dokładać

Koniecznie musimy się nauczyć dobrze dysponować budżetem. To pierwszy krok i jest to niesamowicie trudne, bo pokusa jest niesamowita gdy tylko zobaczymy mecz który naszym zdaniem jest “pewny”. Stawki muszą wynosić między 2-5% naszego budżetu. NIE WIĘCEJ. Musimy najpierw postarać się coś ugrać, sprawdzić jak to wychodzi i powalczyć trochę z samym sobą. Musimy się nauczyć obstawiać rozsądnie i operować naszym budżetem tak jakby to były nasze ostatnie pieniądze. To nie ważne że będziemy stawiać np za 2zł i wygrywać 6. Zdajemy sobie sprawę że każdy chciałby za 2zł wygrać od razu 10 000 ale nie ma drogi na skróty. To bardzo ważne i skupcie się na tym by po pierwsze: GRAĆ TAK BY NIE DOKŁADAĆ DO BUKMACHERKI.

Pomoc w graniu

Pomoc przy obstawianiu jest wskazana, ale nie koniecznie od osoby która zna się na piłce i wszystkie statystyki ma w głowie. Tu chodzi bardziej o pomoc bliskiej osoby, kogoś zrodziny, dziewczyny lub przyjaciela który pomoże nam w graniu. Kogoś kto będzie miał nad nami kontrolę i będzie w stanie zapobiec by nie poniosło nas przy stawkach. Chodzi o to by po prostu “nie popłynąć” za bardzo w przypadku częstych porażek. To może wydawać się śmieszne, bo przecież każdy myśli sobie że “ja nie mam problemu z graniem”,”gram bo lubię”, przecież to nie jest żaden hazard. “To przecież mnie nie dotyczy”. Dokładnie znamy takie stwierdzenia z ust uzależnionych czy to od alkoholu, narkotyków, papierosów.. Osoba która będzie pomagała ci grać nie pozwoli byś “łamał” zasady gry 2-5% budżetu. To bardzo ważne ponieważ gramy, siedzimy w tym kilkanaście lat i każdy z Nas przez to przechodził. Do momentu aż zaczęliśmy działać w grupie zaczęło to dobrze wychodzić i to dlatego że kontrolowaliśmy się nawzajem. Graliśmy na jednym koncie więc nikt nie mógł tak po prostu postawić za więcej, gdyż pieniądze były wspólne i każdy kupon musiał być zatwierdzony przez resztę. Z bukmacherami przegrywamy przede wszystkim przez emocje które udzielają się po porażce. Nie dopuszczajcie do tego, postarajcie się by ktoś Wam pomógł i zobaczycie efekty które z czasem przyjdą.

Jeżeli przeczytałeś to wszystko to bardzo dziękujemy. Dostosuj się do tego i życzymy powodzenia w graniu. Jak masz jakieś pytania lub potrzebujesz rady, Napisz do Nas.

Pozdrawiamy Ten Typ BET