HOME > BLOG > MłODZIEżOWY TURNIEJ TRZECH NARODóW

MłODZIEżOWY TURNIEJ TRZECH NARODóW

W dniach od 24 do 26 maja jeden z większych placów w Poznaniu zamienił się w arenę z piaskowym boiskiem, gdzie rozegrany został młodzieżowy Turniej Trzech Narodów. Powodem rozegrania turnieju w tak nietypowym miejscu jest chęć propagowania plażowej odmiany piłki nożnej.

Gospodarzem imprezy była oczywiście reprezentacja Polski do lat 21, a jej rywalami były drużyna Czech oraz Francji. Z pierwszą ekipą zmierzyliśmy się w piątek (24.05), natomiast z drugą drużyną w niedzielę (26.05).

Piątkowe spotkanie zaczęło się szczęśliwie dla młodzieżowej reprezentacji Czech, ponieważ to oni zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Niestety był to jedyny pozytywny akcent w ich wykonaniu w tym starciu. Polacy niesieni dopingiem zgromadzonych kibiców oraz chęcią pokazania się z jak najlepszej strony naciskali na przeciwników, co przyniosło efekty dość szybko w postaci trzech bramek zdobytych w tej tercji. Trzeba przyznać, że nasza młodzieżówka grała bardzo odważny i widowiskowy futbol, zachwycając co chwilę publikę ekwilibrystycznymi podaniami oraz przewrotkami. Momentami nie widać było, że jest to kadra do lat 21, ponieważ poziom który reprezentowali nie odstawał od seniorskiego beach socceru.

Ostatnia tercja to totalna dominacja po stronie naszych reprezentantów, co odzwierciedla idealnie wynik tej części gry (5:0). Warto dodać, że większość bramek została zdobyta po strzale przewrotką lub po równie widowiskowej akcji. Finalny wynik na tablicy to 8:1!

Niedzielne spotkanie z młodzieżową reprezentacją Francji to już zupełnie inna bajka, chociażby z faktu że mecz był rozgrywany o godzinie 12 w pełnym słońcu, co jak wiadomo na piasku ma ogromne znaczenie.

Mecz mimo wszystko zaczął się dla nas bardzo dobrze, bo już 50 sekundzie spotkania bramkarz naszej reprezentacji otworzył wynik zdobywając bramkę na 1:0. Podrażnieni Francuzi przystąpili do zdecydowanych ataków co dało efekt w 8 minucie i tablica wyników po pierwszej tercji pokazywała remisowy rezultat.

Druga część gry to popis gry ze strony Trójkolorowych, którzy zdominowali całe boisko. Efektem tego były szybko zdobyte 3 bramki po stronie Francji do 1 gola zdobytego przez Polaków. Wynik na koniec drugiej tercji to prowadzenie młodych Francuzów 2:4.

Biało-czerwoni ze wszystkich sił próbowali przejąć kontrolę nad spotkaniem i zdobyć wyrównujące trafienie, ale ich przewrotki były kapitalnie blokowane przez rywali. Piłka nie chciała wpaść nawet po dobrze wykonywanych rzutach wolnych. Zmieniło się to w 33 minucie, niestety niekorzystnie dla nas, ponieważ Francuzi po raz kolejny powiększyli swoje prowadzenie. Polacy nie poddali się i chcieli udowodnić swój poziom kibicom, rywalom, ale także sobie samym. Efektem tego była bramka zdobyta po widowiskowej akcji rozpoczętej ze środka boiska po wznowieniu gry. Chwilę później nasi reprezentanci dołożyli kontaktowe trafienie, ale na więcej nie starczyło już czasu. Końcowy wynik to zwycięstwo Francuzów 5:4.

Mimo porażki w niedzielnym starciu reprezentacja Polski zakończyła turniej na pierwszym miejscu, ponieważ w sobotę Francuzi ulegli drużynie Czech 6:5, a o końcowej klasyfikacji decydował bilans

bramkowy.

RELACJA FOTO ORAZ WIDEO DOSTĘPNA NA NASZYM PROFILU NA FACEBOOKU!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1.POLSKA -3PKT- BRAMKI 12:6

2.FRANCJA -3PKT- BRAMKI 10:10

3.CZECHY -3PKT- BRAMKI 7:13

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI:

Maciej Ranoszek, Igor Ratajczyk – Norbert Błaszczyk, Dominik Becker, Piotr Terlecki, Artur Arsen Meloyan, Bartosz Szloser, Mariusz Karpiński, Arkadiusz Kłopeć, Grzegorz Piotr Brochocki, Jakub Bistuła, Mateusz Kiklaisz. Trener: Wojciech Polakowski